Każda sypialnia może być indywidualnym projektem, który wytworzymy we własnej wyobraźni. Często zarówno te duże jak i najmniejsze detale decydują o wyjątkowości danego pomieszczenia. O ile cechą charakterystyczną pokoju chłopca jest minimalizm, o tyle w pokoju urządzanym przez dziewczynę można od razu zauważyć mnogość różnorodnych rozwiązań, które pozytywnie wpływają na jej samopoczucie. Jednak jedna rzecz w każdym przypadku pozostaje niezmienna – najważniejszym elementem w każdej sypialni jest łóżko. Dlaczego łóżko tapicerowane jest trafionym rozwiązaniem dla nastolatki i jaki model będzie najodpowiedniejszy?

Łóżko obite tkaniną tapicerską – elegancki wygląd i miękkie wykończenie

Łóżko młodzieżowe tapicerowane welurem dziewczęce szare

Łóżka tapicerowane charakteryzują się większą wygodą niż np. modele wykonane z drewna czy też ze stali, ponieważ pod tkaniną tapicerską użytą do obicia wszystkich elementów mebla znajduje się pianka. Takie wykończenie sprawia, że nawet w przypadku uderzenia się o któryś z elementów łóżka nie odczujemy bólu w takim stopniu, jak w modelach wykonanych z dwóch powyższych komponentów. Poza tym, łóżka tapicerowane najczęściej wyposażone są w miękkie wezgłowia, co pozwala komfortowo oprzeć się i obejrzeć ulubiony film, czy też przeczytać książkę.

Jakimi tkaninami najczęściej wykańczane są łóżka?

Skóra ekologiczna – rozwiązanie dla minimalistów

Ekoskóra jest materiałem idealnym do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym – gładka faktura i jednolita kolorystyka pozwalają wkomponować łóżko obite ekoskórą do praktycznie każdego pomieszczenia, co znacznie ułatwia zaaranżowanie wymarzonej sypialni. Ponadto, łóżko z białej ekoskóry pomoże optycznie powiększyć mały pokój, jak również rozjaśnić całe pomieszczenie. Nie można zapominać również o tym, że skóra ekologiczna jest materiałem łatwym do utrzymania w czystości, co należy do jej największych zalet.

Tkanina tapicerska – uniwersalny wybór dla każdego

Tkaniny o splocie płóciennym są jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji łóżek. Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – tego typu materiały mają ponadprzeciętną trwałość, a ich kolory nie są płaskie (całkowicie jednolite), co dodaje im elegancji. Faktura tkaniny o splocie płóciennym jest także dosyć gładka i w przypadku jej zabrudzenia, można przy użyciu odpowiednich środków szybko i łatwo ją wyczyścić.

W sypialni nastolatki bardzo dobrze sprawdzi się łóżko tapicerowane w kolorze morskim lub beżowym, ponieważ każda z tych barw ożywi pomieszczenie i sprawi, że stanie się przytulniejsze.

Beżowe łóżko tapicerowane młodzieżowe z oparciem dla dziewczyny

Welur – ekskluzywne wykończenie łóżka tapicerowanego

Pluszowe tkaniny od kilku lat zyskują coraz większą popularność. Ten trend szczególnie jest widoczny w przypadku weluru, który używany jest do wykańczania wszelkiego rodzaju mebli tapicerowanych, a także dodatków aranżacyjnych, takich jak m.in. narzuty. Welurowe łóżko tapicerowane to również bardzo dobry wybór do pokoju nastolatki, szczególnie, jeśli zależy jej na urządzeniu swojej sypialni w wyszukanym stylu. Mieniąca się tkanina o krótkim i miękkim włosiu sprawia, że kolor takiego łóżka jest bardzo żywy. Ta cecha potęguje wrażenie ciepła w jasnym (np. białym) pokoju. Doskonałym przykładem takiego mebla jest łóżko tapicerowane w stylu Glamour z elegancko wykończonym, wysokim oparciem. Ten model łóżka bardzo dobrze sprawdzi się w pokoju dziewczyny, która ceni sobie designerskie wykończenie wnętrza.

Jaka wielkość łóżka będzie najlepsza?

Powierzchnia spania łóżka zawsze ma kluczowe znaczenie. Jako łóżko pojedyncze najlepiej sprawdzają się modele o wielkości 90x200 oraz 120x200, szczególnie ten drugi wariant pozwala wygodnie się ułożyć w niemal każdej pozycji. Jeśli jednak sypialnia ma wystarczająco duży metraż, to łóżko tapicerowane dla dziewczyny może mieć również powierzchnię 140x200, która w połączeniu z odpowiednim materacem (bardzo dobrym wyborem w takim przypadku jest materac kieszeniowy o twardości H3) zapewnia iście królewskie i przede wszystkim zdrowe warunki snu.

Łóżko młodzieżowe welurowe turkusowe z szufladami

Warto zdecydować się na łóżko funkcjonalne

Bez względu na to, czy wybór pada na łóżko tapicerowane 120x200, czy też na większy model, warto zastanowić się nad dodatkowymi udogodnieniami, jakie może dać taki mebel. Do takich zdecydowanie można zaliczyć schowek znajdujący się w skrzyni. Przykładowo, łóżko 140x200 z pojemnikiem znacząco podnosi użyteczność, nie tylko samego mebla, ale również całego pomieszczenia, ponieważ pozwala dokładnie zagospodarować przestrzeń. Wartym uwagi modelem dla nastolatki jest łóżko tapicerowane z szufladami. Jego największą zaletą jest możliwość segregacji nie tylko tekstyliów, ale również drobniejszych przedmiotów, których w pokoju młodej dziewczyny nie brakuje. Kilka wysuwanych szuflad umożliwia dobrą organizację własnych rzeczy. Wybierając łóżko z szufladami należy pamiętać, że wokół takiego mebla powinno być kilkadziesiąt centymetrów przestrzeni więcej, niż w przypadku klasycznego łóżka z unoszonym stelażem.