Łóżka z szufladami

Łóżko tapicerowane z szufladami to nie tylko stylowy, ale także niezwykle funkcjonalny mebel. Występuje w wielu wariantach, kolorach i stylach, dlatego wśród łóżek z szufladami łatwo znaleźć odpowiadający nam egzemplarz. Co warto wiedzieć przed zakupem łóżka z szufladami? Czy sprawdzi się ono w każdej sypialni?

Łóżko z szufladą na pościel to praktyczny mebel

Nie ulega wątpliwości, że łóżko z dodatkowym pojemnikiem do przechowywania to mebel wielofunkcyjny. Dzięki wbudowanemu pod łóżkiem schowkowi oszczędzimy i lepiej zagospodarujemy przestrzeń w sypialni. Posiadając łóżko z szufladami nie będziemy potrzebować dodatkowego miejsca, na przykład w szafie, do przechowywania pościeli sezonowej czy koców. Z kolei lepsza aranżacja wnętrza i optymalne rozmieszczenie w nim różnego rodzaju wyposażenia pozwoli uzyskać harmonijnie i przestronnie wyglądającą sypialnię. Niezagracony pokój łatwiej także utrzymać w czystości i porządku, co pozytywnie wpływa nie tylko na nasz zmysł estetyki, ale także poprawia samopoczucie, ułatwia wyciszenie myśli po dniu pełnym wrażeń oraz wzmacnia przynoszący odpoczynek zdrowy sen.

Co więcej, łóżko z szufladami umożliwia bardzo szybkie i łatwe otwarcie pojemnika, gdyż schowki w tego rodzaju meblu umiejscowione są zwykle po bokach łóżka lub z przodu. Wysuwanie szuflady ułatwiają kółka, dzięki czemu do otwarcia pojemnika nie trzeba używać siły, w przeciwieństwie do łóżka z podnoszonym stelażem. To bardzo ważne, gdyż osoby drobnej, filigranowej postury mogą mieć trudności z podnoszeniem całego stelaża i materaca, jak to ma miejsce w łóżkach z pojemnikiem otwieranym do góry. Ten rodzaj pojemnika na pościel będzie również bardziej funkcjonalny, gdy rzeczy, które potrzebujemy przechowywać są codziennego użytku, co prowadzić będzie do częstego otwierania pojemników.

W jakich sypialniach sprawdzą się łóżka z szufladami?

Łóżko z szufladami w małej sypialni może być kłopotliwe w użytkowaniu

Łóżko tapicerowane z szufladami, choć niewątpliwie bardzo stylowe i praktyczne, może nie być najlepszym rozwiązaniem dla małej sypialni. Owszem, tego rodzaju mebel pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń w sypialni, ale jednocześnie pojemniki w postaci szuflad wymagają dodatkowej ilości miejsca wokół mebla, by były w pełni funkcjonalne. Warto pamiętać, że niezależnie od tego, na jaki rodzaj łóżka się zdecydujemy, podczas aranżacji wnętrza należy pozostawić około 50 – 60 centymetrów wolnej przestrzeni z boków i od frontu łóżka. Mniejsza przestrzeń wokół łóżka utrudni wchodzenie i wychodzenie z łóżka, może także sprawić, że użytkowanie mebla stanie się udręką. W przypadku łóżka z szufladami należy liczyć się z koniecznością zostawienia jeszcze większej ilości miejsca z tych stron łóżka, z których znajdują się szuflady. Optymalnym rozwiązaniem w przypadku łózka z szufladami jest doliczenie dodatkowych 20 - 30 cm wolnej przestrzeni, co pozwoli na swobodny dostęp do wszystkich rzeczy znajdujących się w schowku. Mniejsza przestrzeń po stronie szuflad może uniemożliwić ich całkowite wysunięcie, a tym samym wyjęcie głęboko umiejscowionych rzeczy. Mając na uwadze te kwestie, podczas rozważań nad zakupem łóżka z szufladami na przykład o powierzchni spania 140x200, należy pamiętać, że minimalna powierzchnia sypialni zarezerwowana na łóżko może wynieść nawet 3x3 metry. Jeśli w pomieszczeniu dodatkowo chcielibyśmy umieścić szafę garderobianą, komodę lub toaletkę, to jeśli sypialnia ma mały metraż, lepiej zdecydować się na przykład na łóżko z podnoszonym stelażem, które nota bene ma do zaoferowania znacznie większą ilość miejsca do przechowywania, gdyż w tego rodzaju łóżkach rolę schowka pełni cała skrzynia, czyli pełna przestrzeń pod materacem.

Łóżko tapicerowane z szufladami do średniej i dużej sypialni

Miejscem, w którym łóżko z szufladami będzie pasowało idealnie jest z pewnością średniej wielkości pokój (ok. 16-20 m2) lub też duża i przestronna sypialnia (o metrażu powyżej 24 m2). W tego rodzaju pomieszczeniach uzyskanie odpowiedniej przestrzeni wokół mebla nie będzie stanowiło żadnego problemu, a samo łóżko będzie prezentować się nader estetycznie. Łóżko tapicerowane z szufladami idealnie sprawdzi się jako motyw przewodni sypialni. W zależności od tego, jaki styl wnętrz preferujemy, z pewnością uda nam się wybrać z bogatej oferty tego rodzaju łóżek zarówno meble w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, jak i glamour.

Rozmiary łóżek z szufladami

Do dużej sypialni dla dwojga warto wybrać łoże małżeńskie z szufladami, które będzie miało wystarczająco dużą powierzchnię spania, dającą komfort snu każdemu ze śniących. Poszukując łóżka z szufladami dla par, warto zawęzić wybór jedynie do modeli o powierzchni spania rozpoczynającej się od 140 centymetrów szerokości łóżka. Łóżko dwuosobowe z szufladami takiej wielkości zwykle pozwala na komfortowy sen dwojgu osobom. Jednak najwygodniejsze mogą okazać się łóżka w rozmiarze 160x200 i 180x200.

Jako łóżko jednoosobowe z szufladami klasyfikowane są te meble do spania, których powierzchnia spania nie przekracza 120x200 cm. Jeśli jednak preferujemy pełną wygodę oraz nie ogranicza nas przestrzeń w sypialni, to również nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na zakup większego łóżka.

Łóżka tapicerowane z szufladami w sklepie Muna Meble

W naszym sklepie internetowym mamy bogatą ofertę łóżek z szufladami w czterech standardowych rozmiarach: o szerokości 120, 140, 160 i 180 cm. Typowe rozmiary powierzchni spania pozwalają na łatwy dobór zarówno materaca, jak i pościeli do wielkości łóżka. Oferujemy łóżka z szufladami w różnych kolorach. Łóżka tapicerowane z szufladami mogą być szare, beżowe, czarne a nawet białe, obite zarówno skórą ekologiczną, jak i welurem czy wytrzymałą gładką tkaniną tapicerską. Oferujemy zarówno łóżka z gładkim i niskim zagłówkiem, jak i bardzo okazałe łóżka z wysokim pikowanym zagłówkiem, ozdobionym guzikami lub kryształkami. Większość naszych łóżek z szufladami oferujemy z możliwie najkrótszym terminem realizacji, do 10 dni roboczych.