Białe meble

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 26 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 26 elementów

W ostatnich latach białe meble znacząco zyskały na popularności i nic nie zwiastuje zmiany tego stanu rzeczy. Dlaczego Polacy tak chętnie decydują się na białe meble w swoich domach?

Białe meble posiadają ogromne zalety

Ponadczasowa elegancja

Meble białe niewątpliwie prezentują się bardzo elegancko. Biel jest ponadczasowa i niezwykle łatwa w aranżacji, dlatego też zakup białych mebli z pewnością okaże się inwestycją na lata. Co więcej, wbrew powszechnemu przekonaniu, białe meble wcale nie stoją w sprzeczności z zachowaniem porządku w mieszkaniu, wręcz przeciwnie – na białych meblach od razu widać osiadający się kurz, zaś jego usuwanie na bieżąco sprawia, że sprzątanie jest szybkie i łatwe. Dodatkowo zyskujemy przestrzeń przyjazną alergikom, co jest niezwykle ważne, jeśli któryś z domowników jest uczulony na kurz.

Białe meble powiększają przestrzeń i uspokajają

Białe meble powiększają optycznie przestrzeń w pomieszczeniu, co jest szczególnie przydatne w małych mieszkaniach czy pokojach. Co więcej, białe meble sprawiają, że nie tylko łatwo jest stworzyć harmonijnie wyglądające wnętrza, ale również warto pamiętać, że biel jako taka działa kojąco na zmysły, wycisza, ułatwia zasypianie i właściwą regenerację organizmu, dlatego ten kolor szczególnie polecany jest do pokoju dziecka i do sypialni.

 

Białe meble – styl skandynawski i nowoczesny

Jak już wspomnieliśmy, białe meble są bardzo łaskawe w przypadku aranżacji wnętrz. Wyposażając dom w meble białego koloru od razu ułatwiamy sobie stylowe urządzanie wnętrz. Biel wiele wybacza i pasuje do wszystkiego, dlatego w zasadzie możemy być pewni, że nie uda nam się przesadzić z dodatkami. Białe meble czy ściany wprowadzą harmonię stylu, dlatego szczególnie warto je wybrać do pokoju dziecka, gdzie zwykle bardzo dużo się dzieje i jest wiele kolorowych akcesoriów i zabawek.

Białe meble nowoczesne

Choć białe meble zdecydowanie łatwo jest zaaranżować w niemal całkowicie dowolny sposób, to jednak najpiękniej odnajdą się one we wnętrzach nowoczesnych i w skandynawskim stylu. Białe meble z połyskiem zwykle charakteryzują się prostą formą i brakiem zdobień, dlatego tego typu meble doskonale odnajdują się w nowoczesnych, nawet nieco futurystycznych wnętrzach. Świetnie pasują również do stylu art.-deco.

Białe meble skandynawskie i minimalistyczne

Białe meble w nieco subtelniejszej odsłonie z wykończeniem matowym są jeszcze łatwiejsze w urządzaniu wnętrz. Ten rodzaj mebli idealnie współgra z wnętrzami w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Białe meble skandynawskie to nie tylko są matowe, ale również często łączą w sobie również barwę naturalnego drewna, czy to w postaci części samej bryły mebla, czy w postaci drewnianych nóżek. Idealnym tego przykładem są dedykowane do kuchni, jadalni czy nawet poczekalni, lekkie i bardzo wygodne białe krzesła skandynawskie zarówno plastikowe, jak i tapicerowane, każde z drewnianymi nogami. Podobnie rzecz ma się, gdy wybieramy białe łóżko do sypialni – takie modele również nierzadko mają drewniane nóżki. W sypialni czy przedpokoju świetnie odnajdą się również białe szafy, zarówno w wersji bez lustra, jak i niezwykle funkcjonalne białe szafy przesuwne z lustrem. Różnej wielkości białe szafy pozwalają na indywidualne dopasowanie mebla do własnych potrzeb.