na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 64 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 64 elementów
Łóżka tapicerowane

Łóżko tapicerowane to coraz bardziej zyskujący na popularności typ łóżka do sypialni. Co je wyróżnia i wpływa na ich atrakcyjność? Takie łóżka wyglądają bardzo elegancko i stylowo, do tego pod względem komfortu wypoczynku biją one na głowę tradycyjne łóżka drewniane.

Łóżko sypialniane tapicerowane to niemal zawsze łóżko z tapicerowanym zagłówkie...

Łóżko tapicerowane to coraz bardziej zyskujący na popularności typ łóżka do sypialni. Co je wyróżnia i wpływa na ich atrakcyjność? Takie łóżka wyglądają bardzo elegancko i stylowo, do tego pod względem komfortu wypoczynku biją one na głowę tradycyjne łóżka drewniane.

Łóżko sypialniane tapicerowane to niemal zawsze łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Oparcie łóżka może mieć różną wysokość. Decydując się na wybór łóżka warto zastanowić się chwilę nad praktycznym, a nie jedynie estetycznym aspektem zagłówka. Lubisz czytać przed snem? Aby chwile spędzone z książką były przyjemne, warto zdecydować się na łóżko tapicerowane z wysokim zagłówkiem. Ten element łóżka jest często także pikowany, co niewątpliwie wpływa na jego miękkość, a tym samym na wygodę użytkowania.

Łóżka tapicerowane do sypialni są idealne dla osób ceniących sobie przytulny wygląd sypialni. Ponadto tego rodzaju łóżka są miłe w dotyku i nie są zimne jak to ma miejsce w przypadku łóżek z drewna. Decydując się na łoże małżeńskie tapicerowane minimalizujemy także ryzyko ewentualnych urazów i siniaków powstałych wskutek przypadkowego uderzenia się o twardy, drewniany rant łóżka.

Wybierając łóżka do sypialni tapicerowane możemy oczekiwać dobrej jakości produktu, co niekoniecznie jest pewne w przypadku kupna łóżka drewnianego, gdyż często są to łóżka w bardzo niskiej cenie, co przekłada się na słabą jakość użytych materiałów.

Nabywając łoża sypialniane tapicerowane możemy liczyć na dodatkową funkcjonalność w postaci praktycznych schowków. Są to łóżka ze stelażem w komplecie, nierzadko także z dodatkowym pojemnikiem na pościel. Niestety w przypadku prostych ram łóżek drewnianych nie mamy co liczyć na tego typu udogodnienie. Łóżko tapicerowane z pojemnikiem ma kilka odsłon, ze względu na sposób umiejscowienia pojemnika. Możemy wybrać na przykład łóżko sypialniane otwierane do góry, czyli łóżko z podnoszonym stelażem. Ten rodzaj to zwykle łóżko z dużym pojemnikiem, czasem także określane mianem łóżka ze skrzynią. Jeśli jednak preferujemy pojemniki łatwo dostępne, których otwieranie nie wymaga użycia siły, to warto wybrać łóżko tapicerowane z szufladami. W tym przypadku schowki są co prawda mniejsze, ale ich użytkowanie jest łatwiejsze.

Wspominaliśmy już o tym, że łoża tapicerowane do sypialni zwykle mają atrakcyjniejszy wygląd niż tradycyjne łóżka drewniane Ten jednak aspekt warto rozszerzyć, gdyż łóżka sypialniane tapicerowane stwarzają o wiele więcej możliwości harmonijnej i wysublimowanej aranżacji wnętrza. Łóżka tapicerowane do sypialni występują w wielu odsłonach: mogą być to łoża w stylu skandynawskim, łóżka glamour, łoża nowoczesne czy też łóżka minimalistyczne. Także pod względem kolorystyki, łóżka sypialniane tapicerowane są bardziej elastyczne. Bez problemu znajdziemy białe łóżko tapicerowane do sypialni, szare łoże małżeńskie tapicerowane czy też czarne tapicerowane łóżko.

Łoża do sypialni tapicerowane mają wiele rozmiarów do wyboru. Łóżko jednoosobowe tapicerowane rozpoczyna się od rozmiaru 80x200, 90x200. Duże łóżko pojedyncze tapicerowane ma rozmiar 120x200. Z kolei łóżko podwójne tapicerowane oferuje większy wybór wielkości. Począwszy od łóżka 120x200, poprzez bardzo popularny rozmiar łóżka 140x200, aż po łóżka w rozmiarze 160x200 oraz duże łoża małżeńskie 180x200 czy nawet 200x220.

Więcej