Zestaw stołowy musi spełniać wiele funkcji. Przede wszystkim powinien być dobrze dopasowany do wystroju wnętrza, inną bardzo ważną cechą, którą powinien się wykazywać jest oczywiście wygoda – krzesła muszą być na tyle komfortowe, aby spędzanie nawet długiego czasu przy stole nie powodowało u domowników zmęczenia. Ostatnim i dla wielu osób kluczowym czynnikiem jest wygląd mebli. Czym się kierować i jak dobrać krzesła do stołu w kolorze białym?

Białe stoły rozkładane nowoczesne oraz modele skandynawskie

Współcześnie projektowane wnętrza charakteryzują się dużymi otwartymi, jasnymi i dobrze oświetlonymi przestrzeniami. Szczególnie salon jest miejscem, w którym dostęp do naturalnego światła dziennego jest bardzo ważny, ponieważ w tym pomieszczeniu spędza się dużą część wolnego czasu w gronie rodzinnym. W takim miejscu idealnie sprawdzi się stół rozkładany nowoczesny. Biały wariant dodatkowo będzie optycznie powiększał metraż salonu, natomiast opcja rozkładania sprawi, że sam mebel nie będzie przytłoczony pozostałym wyposażeniem znajdującym się w pomieszczeniu. Dużym atutem takiego stołu jest jego funkcjonalność – kilkustopniowy system rozsuwania pozwala ściśle dopasować jego wielkość do potrzeb domowników.

Stoły skandynawskie z kolei idealnie pasują do kuchni. Ich małe rozmiary, bardzo lekka konstrukcja i regularne kształty (w większości przypadków są okrągłe lub prostokątne) dają możliwość ustawienia ich pod oknem lub w rogu pomieszczenia. Jest to polecane rozwiązanie dla par oraz małych rodzin posiadających niewielkie mieszkania lub kawalerki.

Jakie krzesła do białego (także lakierowanego) stołu będą najlepsze?

Biały jest kolorem bardzo wdzięcznym, ponieważ daje osobie urządzającej wnętrze duże pole do manewru i możliwość eksperymentowania. Jednak sam styl, w jakim wykonany jest stół wprowadza pewne ograniczenia. Stoły rozkładane nowoczesne, także te z lakierowanymi blatami, można z powodzeniem komponować z wysokimi tapicerowanymi krzesłami osadzonymi na nóżkach tradycyjnych lub płozach. Do takich modeli będą również pasować krzesła skandynawskie z poduszką. Natomiast do stołów skandynawskich dedykowane są siedziska wykonane w tym samym stylu, ponieważ tylko wtedy cały komplet będzie prezentował się spójnie i lekko.

Krzesła do białego stołu - szare skandynawskie z poduszką

Krzesła do jadalni w różnych odsłonach

Strona wizualna krzeseł jest kluczowa, ponieważ osoby wchodzące do kuchni, jadalni czy salonu bardzo często w pierwszej kolejności swój wzrok kierują na komplet stołowy. Kompozycja – jasny stół - ciemne krzesła zapewnia przyjemny dla oka kontrast, ale krzesła do jadalni białe zestawione ze stołem w takim samym kolorze również prezentują się bardzo elegancko i nowocześnie. Jakie więc krzesła do białego stołu będą odpowiednie?

Biały stół rozkładany nowoczesny - jasny stół i ciemne krzesła

Krzesła skandynawskie czarne

Czarny jest kolorem najczęściej zestawianym z białym. Te dwie barwy doskonale się uzupełniają w niemal każdym przypadku i są najczęściej wybierane podczas urządzania współcześnie projektowanych wnętrz. Z tego względu do jasnego stołu warto wybrać krzesła skandynawskie czarne lub siedziska tapicerowane z chromowanymi nóżkami. Rozwiązaniem, które jest nie tylko bardzo estetyczne, ale również podnosi komfort są krzesła skandynawskie z poduszką.

Krzesła z szarym obiciem

Szary jest kolorem neutralnym i ponadczasowym, dzięki czemu również bardzo dobrze wpisuje się we wnętrza urządzone zarówno w stylu klasycznym, nowoczesnym, jak i skandynawskim. Biały stół, przy którym będą stały krzesła skandynawskie szare można uzupełnić o kolejne dodatki w innych barwach, jak np. czerwony lub czarny wazon. Wszystko to sprawi, że całość nabierze charakteru.

Krzesła pikowane ekoskóra

Krzesła do jadalni mogą być wykonane z różnych tworzyw, co również należy mieć na uwadze podczas wyboru. Krzesła skandynawskie z poduszką mają drewniane nogi, natomiast siedzisko wraz z oparciem wytwarzane są polipropylenu. Z kolei inne modele wykonywane w tym samym stylu jak np. krzesła skandynawskie szare lub białe tapicerowane mają całe siedzisko obite tkaniną tapicerską lub skórą ekologiczną. Krzesła w stylu nowoczesnym posiadają konstrukcję stalową (najczęściej chromowaną) i również wykończone są tkaniną lub ekoskórą. Często spotykanym rozwiązaniem są pikowania, które znacząco podnoszą ich atrakcyjność i przydają im eleganckiego charakteru.

Dobór krzeseł do stołu w kolorze białym zależy w dużej mierze od stylu w jakim urządzone jest wnętrze mieszkania, rodzaju samego stołu oraz od osobistych preferencji. Krzesła do jadalni szare, czarne oraz białe są najbezpieczniejszym rozwiązaniem, zgodnym z obecnie panującymi trendami oraz harmonijnie wpasowującym się w nowoczesne budownictwo. Osoby, które oczekują mocniejszych kontrastów mogą zdecydować się na bardziej wyraziste kolory, jak np. czerwony czy żółty.