Stworzenie stylowych aranżacji domowych, które zaskoczą naszych bliskich i znajomych może być nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli za cel weźmiemy sobie urządzenie pokoju dziecka. Wszystko dlatego, że tego rodzaju pomieszczenie wymaga od nas nie tylko ciekawej i funkcjonalnej aranżacji, ale także stałego weryfikowania naszego planu pod kątem bezpieczeństwa pociechy. Pomieszczenie dziecięce powinno wywoływać wiele radości i uśmiechu na twarzy naszego maleństwa oraz stanowić swoisty azyl dla jego rozwoju. Takie założenie powinno nam przyświecać nie tylko przy wyborze mebli do dziecięcego pokoju, ale również akcesoriów. Jednym z ciekawszych dodatków do wnętrz naszych pociech są pufy dziergane ze sznurka. Tego typu akcesoria są atrakcyjne wizualnie, praktyczne oraz spełniają wymogi bezpieczeństwa dla dzieci. Z tego względu pufa dziergana pleciona to doskonały pomysł na prezent dla dziecka np. na Mikołajki, Gwiazdkę czy Dzień Dziecka.

Jakie dodatki wybierać do pokoju dziecka?

Aby stworzyć harmonijną aranżację wnętrza, warto dopasować rodzaj akcesoriów do stylu, w którym został urządzony pokój. Jeśli dziecko posiada pomieszczenie w barwach neutralnych wybierz pufy dziergane ze sznurka w żywych, atrakcyjnych kolorach, jak żółty czy miętowy, które dodatkowo stworzą punkt ciekawy dla oka. Dziergana pufa jest nie tylko funkcjonalnym akcesorium, ale również może stać się prezentem dla dziecka do pokoju. Często mamy problem z doborem prezentu dla pociechy, który nie będzie kolejną krzątającą się zabawką. A więc pufa okazuje się być idealnym prezentem dla dziecka, ale nie jest zabawką, a praktycznym i bezpiecznym siedziskiem. Taki upominek wcale nie musi być drogi – przykładowo, siedziska dziergane o średnicy 40 cm i wysokości 20 cm to prezent dla dziecka do 200 zł. Pufy tego typu są bardzo dobrym pomysłem, ponieważ są lekkie i miękkie, dlatego z pewnością przypadną do gustu naszym pociechom.

Pufy dziergane - miętowa i czarna w salonie

Siedzisko okrągłe czy kwadratowe jako prezent dla dziecka do pokoju?

Do pokoju dziecka warto wybierać akcesoria o obłych kształtach, które będą funkcjonalne i nie stworzą zagrożenia dla dziecka. Dziergana pufa handmade jest ozdobą bez ostrych zakończeń, dzięki temu możesz być pewny, że dziecko będzie w pełni bezpieczne i się nie skaleczy podczas użytkowania siedziska. Siedziska kwadratowe często są nieporęczne i zajmujące dużo więcej miejsca niż te okrągłe. Kwadratowe taborety są również o wiele cięższe, dziecko może zrobić sobie krzywdę próbując podnieść ten przedmiot. Jeśli jednak posiadasz dużą ilość przestrzeni do zagospodarowania pufa kwadratowa będzie dodatkowo funkcjonalna - może służyć jako stoliczek lub miejsce do wiązania bucików dziecka. Tą samą funkcję spełni pufa dziergana okrągła, która dodatkowo jest lżejsza, można ją swobodnie przemieszczać, łatwo ją wkomponować do każdego pomieszczenia.

Będzie to również bardzo dobry pomysł na prezent dla energicznego dziecka, pufa nie będzie dla niego przeszkodą przemieszczając się po pokoju, ale może zostać świetnym elementem do zabawy, jednocześnie zabawką nie będąc. Z zabawek nasze pociechy szybko wyrastają, a pufa posłuży znacznie dłużej.

Co więcej, warto podkreślić, że pufy dziergane ze sznurka dostępne w sklepie Muna Meble są zasznurowywane, w przeciwieństwie do innych tego typu produktów dostępnych na rynku. Dzięki temu małe dziecko nie otworzy samo pufy i nie dostanie się do styropianowego wypełnienia, co może mieć miejsce w przypadku, gdy kupimy siedzisko zapinane na zamek. Sznurowany pokrowiec jest zdejmowany, co pozawala na łatwe zachowanie go w czystości – można go uprać w niskiej temperaturze (jako rękodzieło wymaga przy tym oczywiście delikatnego obejścia i suszenia na płasko, by zachował swoją formę i jakość).

Pufy dziergane szare plecione ze sznurka - mała i duża

Pufy dziergane - dekoracja sama w sobie

Siedziska dziergane to ozdoba do wnętrza, wykonywana ręcznie, co staje się ich dodatkowym walorem. Pufy dziergane handmade komponują się bez problemu z barwami naszych wnętrz. Są dobrym wyborem zarówno do wnętrz zaaranżowanym w stylu skandynawskim, nowoczesnym czy minimalistycznym. Jeśli zastosujesz pufy w swoim domu twoje pokoje będą bardziej przytulne. Siedziska tego typu idealnie odnajdą się również w pomieszczeniach o barwach chłodnych. Nadasz temu pomieszczeniu ciekawego charakteru i ocieplisz kompozycję wnętrza. Chłodne wnętrza często potrzebują delikatnych kolorowych akcentów, aby nie być ponure, jeśli nie lubisz zbędnych bibelotów, takie pufy zupełnie wystarczą, aby ożywić kolorystykę wnętrza. Możesz również stworzyć przyjemny dla oka kontrast kolorystyczny. Jeśli posiadasz wnętrze w barwach neutralnych dobierz do pufy, poduszki lub inne ozdoby w podobnych kolorach dla przykładu na półkach lub szafkach. Wtedy w pomieszczeniu powstanie swoisty kontrast, na który Twoi bliscy i znajomi na pewno zwrócą uwagę.

Beżowa pufa dziergana do pokoju dziecka

Dodatkowe funkcje puf dzierganych - to nie tylko prezent dla dziecka

Wydaje się, że pufy dziergane to tylko sposób na ozdobienie wnętrz czy dodawania odrobiny koloru pomieszczeniu. Jednak za samą dekoracją stoją inne - równie przydatne funkcje tego akcesoria. Pufa może funkcjonować jako siedzisko przy niskim stoliczku dla dziecka. Posłuży również jako miejsce siedzenia podczas wiązania butów czy nawet ubierania naszej pociechy. Może służyć jako mały stoliczek, stojący obok łóżeczka dziecka. Jednak, jeśli chcesz wybrać pufę nie tylko dla dziecka, ale może dla siebie pufy dziergane mogą posiadać jeszcze inne zastosowania, np. jeśli jesteś zwolennikiem długiego oglądania telewizji dziergana pufa może posłużyć jako podnóżek.

Pufy dziergane ze sznurka posiadają wiele zalet i z pewnością przydadzą się w pokoju pociechy czy nawet dla nas, dlatego uważamy, że to idealny prezent dla przedszkolaka. Pufy dziergane to prezent dla dziecka ,,handmade”, dziecko zareaguje na prezent bardzo dobrze, ponieważ tego typu siedziska kojarzą się z czymś przyjemnym i wygodnym. Wystarczy wybrać ulubiony kolor dziecka do tego akcesoria, dziecko z pewnością będzie zadowolone. Prezent tego typu to prezent na lata, nie to co zabawki, którymi dzieci zwykle bardzo szybko się nudzą.