W poczekalni każdego biura meble wypoczynkowe powinny pełnić rolę pierwszoplanową. Niestety, zwykle siedziska w tego typu miejscach nie są uznawane za szczególnie wygodne, choć spędzamy często na nich dłuższą chwilę i powinny dawać nam więcej komfortu. Fotele do biura przede wszystkim powinny być dopasowane do fizycznych potrzeb człowieka, aby była możliwość przyjęcia ergonomicznej postawy - czekając na swoją kolej. Mebel ten nie powinien być również zbyt miękki, aby podczas długiego oczekiwania nie spowodować zaśnięcia klienta. Dlatego, najlepszym wyborem mogą okazać się nowoczesne fotele do poczekalni, które wprowadzą do każdego biura nutę elegancji oraz będą niesamowicie komfortowe w użytkowaniu. Sofy do biura z kolei mają swoje zalety, takie jak choćby możliwość oszczędzenia nieco przestrzeni. Jakimi kryteriami się kierować, by rozwiać dylemat – zdecydować się na sofę czy fotele do biura?

Fotele - idealne do każdego biura

Często w poczekalni możemy spotkać się z krzesłami, które oczywiście potrafią być stylowe i przykuwające oko, jednak nie są w gruncie rzeczy wygodne, jeśli musimy spędzić w poczekalni godzinę lub dłużej. Fotele na poczekalnię wychodzą na przekór niewygodnym siedziskom i pozwalają w komfortowy sposób spędzić czas konieczny na oczekiwanie. Klient, który z nich skorzysta może się zrelaksować przed umówionym spotkaniem. Fotel do poczekalni biura będzie również dobrym wyborem, jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu sporej ilości miejsca, aby można było swobodnie poruszać się po pomieszczeniu. Fotel do poczekalni będzie nie tylko wygodnym siedziskiem, ale jednocześnie będzie dodatkową ozdobą - jeśli wybierzesz model zrobiony ze ekoskóry, wzbogacisz swoje biuro elegancję i ciekawe wykończenie oraz ułatwisz sobie czyszczenie mebli w poczekalni.

Fotele do biura ekoskóra

Fotele czy sofa - co wybrać do biura?

Co będzie lepsze? Zestaw foteli czy też ustawienie sofy w poczekalni? Jeśli posiadasz mniejszą przestrzeń do zagospodarowania wybierz małą sofę do poczekalni. Nie zajmie Ci zbyt dużej ilości metrażu. Bardzo częstym wyborem, jeśli chodzi o tego typu meble są sofy dwuosobowe do poczekalni, które w odróżnieniu od foteli jednoosobowych, pozwalają ugościć więcej osób nawet w niewielkiej poczekalni. W małych wnętrzach warto również zaaranżować mini sofę do poczekalni, która swoim wyglądem oraz rozmiarem dopasuje się do każdej poczekalni, niezależnie od istniejącej tam kolorystyki. Mała sofa do poczekalni jest bardzo częstym wyborem również w miejscach, w których nie spodziewamy się zbyt wielkiej liczby odwiedzających.

Warto pamiętać, że sofy do biura czy poczekalni warto wybierać do przestrzeni, która jest wąska, gdyż będzie dobrze prezentować się głównie przy ścianie. Nowoczesna sofa do poczekalni to taka, która budzi prestiż i elegancję, przyciąga oko klienta i sprawia wrażenie bardzo wygodnej. Dlatego też nie warto zbytnio oszczędzać, decydując się na siedziska kiepskiej jakości.

W przypadku większych metraży, warto zapewnić klientom w miejsc do siedzenia poprzez połączenie sofy i foteli, które zapewnią wygodę większej liczbie osób. Tego typu zestawienie warto uzupełnić o elegancki stolik kawowy.

Poczekalnia biura - fotele i stolik

Ponadczasowa kolorystyka mebli biurowych

Jeśli chciałbyś, aby Twoje wnętrze było w klasycznych, eleganckich i stonowanych kolorach zdecyduj się na czarną sofę do poczekalni, która wkomponuje się swoją barwą do każdego wystroju. Sofa do poczekalni - czarna jest uniwersalna, dlatego jeśli nie wiesz na jaki kolor się zdecydować wybierz właśnie ten. Ten ponadczasowa barwa nigdy nie wyjdzie z mody. Kolory ciemne, stosowane są w pomieszczeniach, które tworzone są z zamysłem wnętrz ekskluzywnych i eleganckich. Nie zapominajmy jednak o kolorze białym, który jest równie świetnym wyborem i wyznacznikiem dobrze zaaranżowanej przestrzeni. Jeśli myślisz o nieco bardziej szalonej kompozycji kolorystycznej zdecyduj się na jaskrawe barwy, które dodatkowo stworzą kontrast w twoim pomieszczeniu – czerwona sofa może w tym wypadku okazać się wyborem idealnym.

Czerowona sofa do biura

Co może zwiększyć komfort w poczekalni?

Jeśli chcemy, aby klienci poczuli się dobrze w naszym biurze warto zadbać o dodatkowe elementy, które sprawią, że osoba oczekująca na spotkanie poczuje się komfortowo. Przede wszystkim warto wzbogacić poczekalnię o czasopisma czy też darmowe WIFI, które podczas długiego oczekiwania umilą czas klientowi. Wpłynie to również na obniżenie poziom zdenerwowania oczekiwaniem, klient nie będzie myślał o tym, jak długo czeka, jeśli będzie przez dłuższą chwilę zainteresowany danym przedmiotem.

Kolejnym elementem, którym możesz zaciekawić czekającą osobę są interesujące obrazy na ścianach, mogą to być również certyfikaty oraz dyplomy, które potwierdzą profesjonalizm biura. Jeśli Twoje pomieszczenia biurowe są zbyt monochromatyczne, warto zastanowić się nad ożywieniem ich roślinnością, która z pewnością nie zakłóci wystroju wnętrza, ale nada pomieszczeniu trochę koloru. Obowiązkowym elementem każdej poczekalni jest także wieszak na odzież wierzchnią oraz stojak na parasole.