Filtruj

Włączone filtry:
  Materac
  Kolor łóżka

  Promocje

  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
  Styl minimalistyczny

  Ostatnio coraz więcej ludzi decyduje się na urządzenie mieszkania w stylu minimalistycznym. Co więcej, popularność tego stylu ciągle rośnie. Nic dziwnego – żyjemy w czasach, których cechą szczególną jest nadmiar bodźców docierających do nas z zewnątrz. Wszechobecne reklamy, szum medialny w połączeniu z obecną szybkością życia przytłaczają, dlate...

  Ostatnio coraz więcej ludzi decyduje się na urządzenie mieszkania w stylu minimalistycznym. Co więcej, popularność tego stylu ciągle rośnie. Nic dziwnego – żyjemy w czasach, których cechą szczególną jest nadmiar bodźców docierających do nas z zewnątrz. Wszechobecne reklamy, szum medialny w połączeniu z obecną szybkością życia przytłaczają, dlatego w zaciszu własnego domu chcemy się oderwać od zgiełku miast i wyciszyć. Poszukujemy harmonii i spokoju, a takie właśnie bonusy ma w swej ofercie minimalistyczny styl wnętrz.

  Domeną minimalistycznych wnętrz jest prostota. Dominują niekontrastujące ze sobą zestawienia kolorystyczne, ozdoby są zredukowane do minimum. Panuje ład i porządek. Tak urządzone pomieszczenia pozwalają się wyciszyć i odpocząć.

   

  Jak urządzić minimalistyczne wnętrze?

  Wyposażenie wnętrza w stylu minimalistycznym to z zasadzie nic trudnego. Wystarczy wybrać kilka niekontrastujących ze sobą barw (najlepiej jasnych, pastelowych), które stworzą bazę wnętrza. W minimalistycznych pomieszczeniach akcenty kolorystyczne stanowią zazwyczaj ściany lub meble wypoczynkowe. Uważać trzeba jedynie, by wnętrze nie stało się mdłe i nieciekawe (ale i w takim wypadku wystarczy, kilka nieco mocniejszych akcentów kolorystycznych, jak wazon czy stolik kawowy).

   

  Jakie meble do mieszkania w minimalistycznym stylu?

  Minimalizm lubi prostotę formy i gładkość faktur, dlatego też meble w stylu minimalistycznym mają proste, nierzadko geometryczne kształty, jasne barwy i gładką fakturę. Idealnie w ten styl wpisują się białe meble, szczególnie w wykończeniu matowym. Dobrze sprawdzą się także meble w stylu skandynawskim. Ważne, by nie kontrastowały ze sobą ani formą ani kolorystyką. Unikamy zdobień i wzorów, a dążymy do przyjemnej dla oka i kojącej harmonii.

  Więcej