Podkategorie

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Pufy, podnóżki

Rodzaje puf do salonu i sypialni

Pufa to stosunkowo niewielki, ale bardzo praktyczny element wystroju wnętrza. Zajmuje mało miejsca, często pełni rolę dekoracyjną, ale w razie potrzeby spełni się jako dodatkowe >siedzisko czy nawet stolik. Tradycyjne pufy to zwykle meble skrzyniowe, często otwierane, z pojemnikiem. Mimo niewątpliwej praktyczności puf otwieranych, coraz większą popularnością cieszą się pufy sako. Zwykle są one znacznie lżejsze od puf tradycyjnych, dlatego można je bez problemu przenosić z miejsca na miejsce – co szczególnie istotne jest to w pokoju dziecięcym. Dodatkowo pufy wypełnione granulatem są niezwykle wygodne i idealnie dostosowują się do ciała osoby siedzącej. Jakby tego było mało, takie pufy lepiej sprawdzają się także w roli typowo dekoracyjnej i pozwalają w razie potrzeby oszczędzić miejsce w mieszkaniu – bez problemu można je ułożyć jedna na drugiej uzyskując w ten sposób ciekawy efekt dekoracyjny, czego nie sposób zrobić w przypadku tradycyjnych puf skrzyniowych.

Najpopularniejsze pufy sako to siedziska o dużych, nieregularnych kształtach. Takie akcesoria dobrze sprawdzają się w przedszkolach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych, a także wnętrzach w nowoczesnym, nieco bardziej nonszalanckim stylu. Trudniej je jednak trafnie zaaranżować w mieszkaniach, w których stawiamy na harmonię, ład czy elegancję. Dlatego pufami, które są pod tym względem bardziej plastyczne są oferowane w naszym sklepie pufy okrągłe, które ostatnio wprowadziliśmy do sprzedaży. Nie są to luźne workowate pufy, lecz zachowujące ładny kształt miękkie kule.

Pufy ręcznie robione

Poszukując unikatowych i wysokiej jakości akcesoriów dla domu warto przyjrzeć się naszym pufom dzierganym. Wykonane są ręcznie, z dbałością o detale. Stanowią niejako pomost pomiędzy sztuką a użytecznością – wyglądają dekoracyjnie i wyjątkowo, ale nie są tylko eksponatem, są funkcjonalne i praktyczne. Można na nich wygodnie usiąść, można użyć je w roli komfortowego podnóżka, można także potraktować taką pufę jako stolik (wystarczy postawić na niej stabilną tacę). Pokrowiec można bez problemu utrzymać w czystości – wystarczy rozwiązać sznurowanie i uprać go ręcznie lub w pralce w niskiej temperaturze. Ich design jest też niezwykle uniwersalny – świetnie sprawdzą się w pokoju dziennym, salonie, pokoju dziecięcym czy nawet w poczekalni.